Новости налоговой инспекции Славянска: Специальный режим налогообложения в сельском хозяйстве и другое

ГОРСПРАВКА: Славянский городской центр занятости

З урахуванням змін, внесених до Податкового кодексу України (далі – Кодекс) Законом України від 28.12.2015 № 71-VIII, система електронного адміністрування податку на додану вартість запроваджується поетапно (пункт 35 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу): до 1 липня 2015 року – у тестовому режимі; з 1 липня 2015 року – на постійній основі.

Платникам податку, які застосовують спеціальний режим оподаткування, визначений статтею 209 «Спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства» Кодексу, у системі електронного адміністрування податку відкривається єдиний електронний рахунок для обліку сум податку як в межах діяльності, визначеної зазначеною статтею, так і у межах іншої діяльності.

У випадку, якщо платником податку, який застосовує спецрежим, за результатами звітного періоду задекларовано суми податку, які підлягають сплаті як до бюджету, так і на його спеціальний рахунок, кошти з його електронного рахунку, у першу чергу, перераховуються до бюджету, а у разі повного розрахунку з бюджетом – на спеціальний рахунок такого платника (пункт 22 Порядку № 569).

Таке перерахування здійснюється на підставі реєстру, який автоматично формується ДФС України на підставі поданих платниками податкових декларацій з ПДВ та надсилається Казначейству. Перерахування суми податку до бюджету та/або на спеціальні рахунки платників податку з їх електронних рахунків здійснюється Казначейством в межах залишку таких коштів на електронних рахунках (пункт 21 Порядку №569).

Зазначене правило стосується також і платників податку – сільськогосподарських підприємств усіх форм власності, які відповідають критеріям, визначеним статтею 209 розділу V Кодексу, але не зареєструвалися як суб’єкти спеціального режиму оподаткування.

Для забезпечення в умовах дії системи електронного адміністрування ПДВ спрямування сум ПДВ на підтримку власного виробництва суб’єкти спецрежиму - платники ПДВ повинні надати контролюючому органу за місцем своєї реєстрації платником ПДВ інформацію про реквізити поточного рахунку, на який має бути перерахована відповідна сума з електронного рахунку такого платника, та актуалізувати такі дані у разі зміни реквізитів поточного рахунку.

Одночасно повідомляємо, що детальні роз’яснення про систему електронного адміністрування ПДВ наведені у листі ДФС України від 19.01.2015 №1403/7/99-99-19-03-01-17.

Корисний сервіс для платників податку на додану вартість!

Слов'янська ОДПІ ГУ Міндоходів у Донецькій області нагадує, що починаючи з січня поточного року працює додатковий електронний сервіс Державної фіскальної служби України для платників податків, що включені до Системи електронного адміністрування ПДВ, а саме, надсилання електронного повідомлення про взяття рахунків на облік в органах ДФСУ за даними, отриманими від банків та інших фінансових установ за розробленими електронними форматами.
Радимо платникам активно використовувати сервіс в роботі.

ГУ ДСФ у Донецькій області відкрито «гарячу лінію» з питань переміщення товарних вантажів у зоні АТО

Головне управління ДФС у Донецькій області доводить до відома суб’єктів господарювання, що з питань щодо переміщення товарних вантажів через контрольні пункти в`їзду-виїзду зони проведення АТО, що належать до компетенції органів Державної фіскальної служби України, можна звернутись з 9 до 18 години за телефонами «гарячої лінії» 0993683346 та 0996054247, а також на електронну адресу donetsk-ato@sfs.gov.ua із зазначенням П.І.Б. керівника та коду ЄДРПОУ суб’єкту господарювання, контактних телефонів.

Інформаційно – комунікаційний відділ Слов'янської ОДПІ

1
0

Эта запись была размещена в рубрики: