Предпринимателю Славянска: Акцизный налог в розничной торговле

акцызСлов’янська ОДПІ нагадує, що з 1 січня 2015 року при здійсненні реалізації підакцизних товарів у роздрібній торгівлі сплачується акцизний податок.

База оподаткування - це вартість (з урахуванням ПДВ) підакцизних товарів, а ставка податку встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради у відсотках від вартості у розмірі 5 відсотків.

Платники акцизного податку з роздрібної торгівлі повинні зареєструватися в органі фіскальної служби за місцезнаходженням пункту продажу товарів до 20 числа місяця, слідуючего за звітним (граничний термін подання декларації з акцизного податку).

Реалізація в роздрібній торгівлі підакцизних товарів – це продаж пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну і промислових замінників тютюну безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків.

Для підакцизних товарів на які встановлена максимальна роздрібна ціна вартість реалізації збільшується на акцизний податок, при цьому такий продаж не може здійснюватися за цінами, що перевищують такі максимальні роздрібні ціни, збільшені на суму акцизного податку.

В ТЕМУ: Сплата акцизного податку при продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів в межах бартерних операцій

 Відповідно до ст.15 Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» у разі продажу (інших видах відчуження) алкогольних напоїв та тютюнових виробів у межах бартерних (товарообмінних) операцій або інших операцій, що не передбачають їх оплати в грошовій формі, у тому числі векселями чи іншими видами боргових зобов’язань, покупець (отримувач) підакцизної продукції зобов’язаний здійснити сплату суми акцизного податку, включеного до ціни продукції, а також податку на додану вартість, нарахованого на таку ціну, виключно у грошовій формі.

 У такому ж порядку здійснюється оплата вартості виготовлення (переробки, обробки) підакцизної продукції на давальницьких умовах.

 Таким чином, у разі продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів в межах бартерних (товарообмінних) операцій оплата акцизного податку як складової частини ціни продукції, нарахованого на таку ціну, передбачена виключно в грошовій формі.

 За частину ціни підакцизної продукції покупець може розрахуватися товаром, а за іншу частину (акциз) повинен перерахувати на рахунок продавця – платника акцизного податку кошти.

 Слід зазначити, що податкові зобов’язання зі сплати акцизного податку при продажу (інших видах відчуження) алкогольних напоїв у межах бартеру виникають за першою з подій, незалежно від того, що одна частина ціни продукції продається за бартером, а інша – за кошти. Головне, щоб або відбулося відвантаження (передача) продукції покупцю, або надійшли за неї кошти на рахунок продавця – платника акцизного податку.

Інформаційно – комунікаційний відділ Слов'янської ОДПІ

1
0

Эта запись была размещена в рубрики: