При сдаче квартиры – задекларируй свой доход

arendaОсобливості нарахування (виплати) та оподаткування доходу від надання нерухомості в оренду визначені статтею 170 Податкового кодексу України.

Якщо фізична особа-орендар нерухомого майна не є суб'єктом господарювання, то відповідальним за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету є орендодавець.

При цьому такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету у строки, встановлені для квартального звітного періоду – протягом 40 календарних днів після останнього дня такого звітного кварталу. Сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов'язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації.

Крім того, у разі нотаріального посвідчення договору оренди об'єктів нерухомості нотаріус зобов'язаний надіслати інформацію про такий договір контролюючому органу за податковою адресою платника податку – орендодавця.

Нагадуємо, що громадяни - орендодавці повинні надати декларацію до 1 травня 2015 року.

Отримати більш детальну інформацію з питань оподаткування доходів, отриманих від здавання в оренду власного нерухомого майна та декларування доходів можна в Центрах обслуговування платників при податкових інспекціях за місцем проживання.

Крім того, на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби функціонує спеціальний банер «Декларування доходів громадян 2015», у якому крім інструктивних та інформаційних матеріалів розміщені зразок Декларації про майновий стан і доходи та детальна Інструкція щодо її заповнення та додатків до неї.

Інформаційно – комунікаційний відділ Слов'янської ОДПІ

__________________
Все новости slavdelo.dn.ua доступны в группах «Деловой Славянск» ВКонтактеФейсбукОдноклассники 

Канал YouTube «Деловой Славянск»

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: