Для організації перевороту Німеччина надала Леніну 50 млн марок, – «Історична правда»

lenЛише через століття після Жовтневої революції віденські історики оприлюднили сенсаційні документи, в яких вказано, хто фінансував переворот 1917 року у Росії. Як виявилося, Німеччина надала Леніну 50 млн золотих марок, щоб той максимально розхитав ситуацію в країні-опоненті.

Як відомо, із 1908-го Володимир Ульянов перебував в другій еміграції у Швейцарії. До Росії раптово повернувся у березні 1917 року у розпал Першої світової війни. Приїхав таємно, в опломбованому вагоні, під протекторатом високопоставлених німецьких чинів.

«Німеччина зробила ставку на Леніна, як на найкращого стратега, – розповідає історик Іван Сварник. ­– Вони знали, що у Леніна є готовий план дій, що він має найбільше прихильників серед керівництва більшовицької партії. Розглядалася і постать Льва Троцького, але він був радикальнішим, із Леніним було легше домовитися».

План дій Леніна був простим – максимально загострити настрої в суспільстві. Щоб прихильніше до себе налаштувати пролетаріат, майбутній «вождь революції» навіть вдався до різних маніпуляцій.

«Велися воєнні дії, занепадала економіка, рубль втрачав свою вартість. І раптом до цього всього виявилося, що у Петербурзі більше нема хліба. Як таке могло статися? Дуже просто. Більшовики, які мали великі впливи у спілці залізничників, пролетарській еліті, провели відповідні агітаційні акції, після яких доставка хліба в Петербург припинилася», – пояснює декан історичного факультету ЛНУ ім. І. Франка Роман Шуст.

У проведенні революції в Російській імперії Німеччина мала чималий інтерес. Точніше, настільки великий, що навіть профінансувала підготовку і проведення революції. Зокрема, виділила на той час колосальну суму у 50 млн золотих марок за посередництва соціал-демократа Олександра Гельфанда.

«Німці чудово знали, що Ленін розхитує Росію, ослаблює фронт і тил. Таким чином Росія може бути переможена», – резюмує доктор історичних наук Станіслав Кульчицький.

Отож нові та для багатьох невідомі факти про те, як робилася Жовтнева революція 1917 року, чиї інтереси насправді відстоював Ленін, невідомі факти з його біографії та приватного життя, – у неділю, 15 лютого, о 22:30 в історичному тележурналі «Історична правда з Вахтангом Кіпіані» на телеканалі ZIK.

zik.ua
__________________

Все новости slavdelo.dn.ua доступны в группах «Деловой Славянск» ВКонтактеФейсбукОдноклассники 

Канал YouTube «Деловой Славянск»

 

1
0

Эта запись была размещена в рубрики: