Відсьогодні підприємцям необов’язково мати печатки

Відсьогодні, 6 листопада, набуває чинності розроблений Держпідприємництвом Закон України від 15.04.2014 №1206-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення порядку відкриття бізнесу». Тепер підприємці можуть самостійно визначати наявність у них печатки.

Про це повідомляє прес-служба Держслужби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва.

Як зазначається, цей закон, зокрема, скасовує:

1) реєстраційний збір за проведення державної реєстрації юридичної особи (170 грн) та фізичної особи – підприємця (34 грн);

2) обов’язкове використання електронного цифрового підпису юридичними особами та фізичними особами-підприємців при державній реєстрації шляхом подання електронних документів;

При ідентифікації особи заявника можна буде застосовувати способи, що використовуються у банківській сфері, або, наприклад, передавання файлу із зображенням, QR- коду, з використання IT- технологій та мобільного зв’язку.

3) обов’язкову наявність печатки у суб’єктів приватного права.

Як показує досвід розвинених країн, де печатки практично не використовуються, їх легко можна підробити. Кращим підтвердженням законності документу є підпис, а виготовлення печаток лише забирає у підприємців час і гроші, йдеться у повідомленні.

Також закон унормовує та розширює обсяг відомостей з Єдиного держреєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, до яких надається доступ на офіційному сайті Укрдержреєстру. Наявність повноважень для вчинення правочинів від імені юридичної особи можна буде легко перевірити за інформацією з ЄДР через Інтернет.

Тож, тепер печатки мають винятково інформаційний характер, а не дозвільний, як це було раніше: підприємці після державної реєстрації вимушені були проходити ще дві процедури, які вимагали додаткових часових (п’ять-сім днів) та грошових (близько 400 грн) витрат. Також потрібно було отримати дозвіл МВС на виготовлення печатки (який був скасований ще в лютому 2011 року) та власне виготовити саму печатку (чотири роки Держпідприємництво відстоювало необов’язковість її застосування підприємцями).

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: