Жертви АТО: як отримати страховку жителям Донбасу

Про те, як відшкодувати матеріальний збиток жителям Донбасу, які постраждали від військових дій в регіоні, в ефірі радіостанції Голос Столиці розповів експерт в галузі страхування Олександр Залєтов.

У мирний час українські громадяни, підприємства купували поліси страхувань на території Донецької та Луганської областей. Які шанси вони мають на відшкодування своїх матеріальних збитків, в ефірі радіостанції Голос Столиці розповів президент Ліги страхових організацій України Олександр Залєтов.

Якщо взяти зону АТО, там десятки тисяч людей, які застрахували свій транспорт, застрахували своє життя, свої домівки. Що зараз з цими страховками?

− Давайте тут зробимо певний акцент. В мирний час наші громадяни, підприємства дійсно купували поліси страхувань на території Донецької і Луганської областей. Але ризик, пов’язаний з військовими подіями, страйками, з саботажем, непокорою владі – це було виключенням. За це наші страхувальники не платили. Відповідно, за це страхові компанії не несуть зобов’язань.

Всі ці громадяни не отримають жодної копійки, якщо снаряд потрапив у їх автомобіль, в їх домівку?

− Якщо ми зараз відкриємо договори страхування, там буде чітко написано, що військові події, повстання, громадські заворушення, і так далі – все це виключення із страхування. Сьогодні деякі компанії запропонували клієнтам таку послугу − страхування цих ризиків.

Страхування від війни?

− Є така практика страхова, але не від війни, а від військових ризиків. І якщо компанія за це бере гроші, відповідно, тоді платить відшкодування.

Люди жаліються, що страхові компанії відмовляються видавати страховки тим, у кого авто зареєстроване в проблемному регіоні. Наприклад, вони виїхали до Києва, але реєстрація ще там. Потрапили тут в ДТП і нічого не отримали.

− У цьому випадку відмови з боку страхової компанії безпідставні. Тут необхідно діяти в рамках чинного законодавства, звертатись до регулятора, до судових органів, і в цьому разі страхова компанія повинна здійснювати відшкодування. Тут має чітко зазначатися − якщо ДТП сталося, наприклад, в Запорізькій області, це ніяк не пов’язано з військовими діями.

Як знайти баланс між інтересами страхових компаній і громадян?

− Можу сказати, що відбувається пошук і з боку страхових компаній. Зокрема, деякі компанії по випадкам, які пов’язані з життям, здоров’ям людей, приймають рішення про таку допомогу – вони роблять це не як страхову виплату, а як благодійну допомогу з витікаючи ми з цього наслідками, тобто сплачуючи відповідні податки за цю благодійну допомогу.
Читати повністю: https://newsradio.com.ua/2014_10_07/ZHertvi-ATO-jak-otrimati-strahovku-zhiteljam-Donbasu-8952/

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: