Всі податкові накладні з 1 січня 2015 року підлягатимуть реєстрації в ЄРПН незалежно від суми ПДВ

Платник податку зобов'язаний надати покупцю (отримувачу) податкову накладну, складену в електронній формі та зареєстровану в ЄРПН.

Також з 1 січня наступного року обов’язковій реєстрації як платника ПДВ підлягатимуть особи, у яких загальна сума оподатковуваних операцій перевищує 1,0 млн. гривень (у 2014 році – 300 тис.грн.). Обмеження щодо добровільної реєстрації платником ПДВ відсутні. Достатньо лише подати заяву.

З 1 січня 2015 р. при постачанні товарів/послуг база оподаткування ПДВ не може бути нижче ціни придбання, а база оподаткування при постачанні необоротних активів не може бути нижче балансової (залишкової) вартості за даними бухгалтерського обліку, що склалась станом на початок звітного податкового періоду, протягом якого здійснюються такі операції.

У разі відсутності обліку необоротних активів база оподаткування обчислюється виходячи із звичайної ціни.

Зазначені норми не стосуються товарів (послуг), ціни на які підлягають державному регулюванню, а також газу, що постачається для потреб населення.

Нагадаємо, що такі зміни внесені Законом України від 31.07.2014 року №1621-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» та набули чинності з 3 серпня 2014 року.

Інформаційно – комунікаційний відділ Слов'янської ОДПІ

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: