Збитки підприємствам Донбасу планують компенсувати зі спеціально створеного фонду

Відповідний законопроект зареєстровано у Верховній Раді

Компенсацією збитків, які зазнали підприємства Донецької та Луганської областей, мають займатися спеціально створений державний орган та фонд. Про це йдеться в законопроекті «Про подолання наслідків в економіці після проведення антитерористичної операції в Україні», зареєстрованому у Верховній Раді.

Як зазначає автор документа — заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики позафракційний Сергій Дунаєв, починаючи з квітня 2014 року, в результаті військових дій на Донбасі більшість суб’єктів господарювання знизила обсяги виробництва, частина — взагалі зупинила роботу. Багато підприємств постраждало під час обстрілів та бомбардувань.

«Внаслідок припинення нормальної роботи банківської сфери, державних органів та установ, відсутності майже всіх видів зв’язку, відтоку кадрів, тощо підприємства, установи, організації не можуть здійснювати звичайну господарську діяльність, надавати послуги, в т. ч. населенню. Численні підприємства наразі опинились на межі банкрутства», — йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

На переконання автора документа, «без надання державної підтримки Донецька та Луганська області приречені на занепад». Зокрема, відновлення нормальної роботи підприємств, установ, організації потребує «компенсації шкоди, заподіяної під час АТО».

За задумом Сергія Дунаєва, необхідно створити центральний орган виконавчої влади, до компетенції якого «належатиме здійснення функцій держави з питань подолання наслідків АТО в Україні, зокрема, з питань надання компенсації за заподіяну майнову і немайнову шкоду (збитки)».

Власне компенсації має виплачувати спеціально створений Фонд відновлення Донбасу, що, зокрема, формуватиметься з видатків державного бюджету.

Виплату компенсацій очікується проводити в цьому та наступному роках. «Конкретні фінансово-економічні розрахунки та пропозиції щодо видатків на відшкодування збитків, а також щодо економічного ефекту від впровадження цих заходів будуть розраховані та передбачені у проекті Закону "Про внесення змін до Державного бюджету України на 2014 рік" та проекті Закону "Про Державний бюджет України на 2015 рік"», — йдеться в проекті закону.

Документ передано на розгляд комітетам Верховної Ради. 

Источник: agravery.com

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: