Обов’язкове декларування податків введуть не для всіх

Міндоходів пропонує запровадити загальнообов'язкове декларування доходів для громадян з річним доходом понад 120 мінімальних зарплат. Про це йдеться в оприлюдненій концепції Міндоходів.

Міністерство пропонує встановити критеріями для декларування: рівень річного доходу або фінансових зобов'язань понад 120 мінімальних зарплат (з 1 січня 2014 року - 156,120 тис гривень) або вартість майна понад 1200 мінімальних зарплат (з 1 січня - 1,561 200 млн гривень).

Згідно з концепцією декларувати дохід не потрібно при наявності квартири площею до 120 кв. метрів, будинки площею до 250 кв. метрів, транспортного засобу з об'ємом двигуна до 2 500 куб.сантиметров, судна довжиною до 7,5 м, земельної ділянки (у селах - до 0,25 га, в селищах - до 0,15 га, в містах - до 0,1 га-для індивідуального дачного будівництва - до 0,1 га, для ведення садівництва - до 0,12 га).

Для громадян, які будуть подавати декларацію передбачено надання ще й разової форми - заяви про майно, засоби та фінансові зобов'язання на початок звітного періоду.

Разова форма подається один раз - у перший рік декларування та не передбачає сплати будь-яких податків.

У разі ненадання разової форми наявні на початок звітного періоду майно, кошти та фінансові зобов'язання не враховуються у подальшому при зіставленні доходів і витрат.

Передбачається, що як тільки загальнообов'язкове декларування доходів буде введено з початку року фізособи повинні до кінця календарного року оцінити свій дохід і майно та прийняти рішення про необхідність декларування.

До травня наступного року громадянину потрібно буде подати у Міндоходів податкову декларацію і разову форму, при цьому в наступні роки подавати вже потрібно буде тільки податкову декларацію.

За матеріалами: Украинские новости

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: